Волонтерська діяльність під час війни

 
❗Звернення Голови Студентського парламенту ПДМУ❗
 
Звертаюся до усіх студентів і студенток нашого університету!
У цей надважкий час, коли в Україні війна, коли страждають ні в чому не винні люди, постать медика є ключовою у забезпеченні життєдіяльності держави. Студентство є не тільки майбутнім країни, це вже теперішнє!
Тож, ми повинні докласти зусиль, щоб майбутнє настало! Настав час показати, чому нас навчила Alma-mater і довести це не словом, а ділом. Підтримай ініціативу студентства та Громадянського штабу солідарності – долучися до загонів з надання першої медичної допомоги! Потрібно звернутися безпосередньо до старости своєї академічної групи.
БУДЬМО ЛЮДЬМИ!
Це наша гуманітарна місія для Соборної України!
Ми – пасіонарна молодь Полтавщини, яка обов`язково подолає всі труднощі, відбудує Україну й реалізує потужну модернізаційну програму розвитку нашої держави!
З вірою у перемогу, Голова Студентського парламенту ПДМУ – Олександр Мамай.
✊🇺🇦

Звернення Голови Студентського парламенту ПДМУ Олександра Мамая до студентів, що мешкають у гуртожитках університету.

 
 
«Не словом, а ділом»
За ініціативи Студентського парламенту ПДМУ вже другу добу поспіль здобувачі-волонтери надають першу медичну допомогу вимушеним переселенцям з інших міст України. У рамках гуманітарної місії Республіканського (Громадянського) Штабу Солідарності, співзасновником якого є Голова Студентського парламенту ПДМУ та Студентський президент України – Мамай Олександр, студенти медики планують ще більше розширити спектр допомоги цивільному населенню Полтавщини.
Якщо ви хочете зробити свій внесок у цій благородній місії медикаментами, гуманітарною або матеріальною допомогою, прохання звертатися до Республіканського (Громадянського) Штабу Солідарності за адресою вул. Соборності, 67 «Оцевум».
Ми тільки тоді сильні, коли ми Разом!

 

Студентство України та ПДМУ – світоч миру та справедливості!
Студентський президент України, Голова Студентського парламенту ПДМУ – Мамай Олександр, разом зі здобувачами з усіх куточків неньки – України звернувся до студентства Росії.
Той, хто зараз мовчить – стає спільником, а студентство України завжди було, є і буде рушієм свободи, миру та справедливості!
Ми переможемо, бо ми разом !!!

 

 

«Об‘єднані заради спільної перемоги»
Студентський парламент ПДМУ вже протягом тижня стоїть в авангарді медичної допомоги Полтавщини.
Студенти медики день і ніч чергують біля вимушених переселенців з інших міст України, на їхньому рахунку зараз більше 50 людей, яким була надана перша медична допомога та 3 врятованних життя!!!
Наразі штат студентів-волонтерів налічує 80 і коллектив збільшується щодня.
На прохання міськвиконкому м.Полтави організовані оперативні бригади з числа студентів, які виїждають до тимчасових місць проживання переселенців та забезпечують постраждале цивільне населення медичною допомогою, медикаментами та консультують щодо подальших дій у воєнний час.
Полтавський державний медичний університет пишається новим поколінням медиків, тими здобувачами що були виховані ним сумлінними та відповідальними громадянами України.
Vivat Academia, vivant studentes!

 

Той, хто зараз бачить усі ці вбивства та мовчить, автоматично стає співучасником вбивства
У прямому ефірі 33 каналу новин Голова Студентського парламенту ПДМУ та Студентський президент України- Олександр Мамай розповів про ініціативу Студентів різних закладів вищої освіти та, зокрема, наголосив на тому, що коли ми зараз не зупинимо це жахіття – то назавжди вкриємось ганьбою!
Полтавський державний медичний університет закликає : «Борітеся – поборете, за нами головна сила – правда!»

 

«Полтава закликає – світ відповідає»
Незалежна міжнародна медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів» (фр. Medecins sans frontiers,MSF) у особі відповідальних послів доброї волі – Etienne Goybet та Denis Basdevant відвідали станції надання першої медичної допомоги, що були ініційовані Студентським парламентом ПДМУ та Громадянським (Республіканським) штабом солідарності. За сприяння студента ПДМУ, що виступив у ролі офіційного перекладача – Бурлакова Андрія, поважні гості поспілкувалися зі студентами- медиками та були приємно здивовані рівнем самоорганізації та відповідальності волонтерських загонів.
Студентська громада ПДМУ разом з іншими волонтерами штабу запропонувала продовжити перемови про подальшу співпрацю між організаціями !
Полтавський державний медичний університет бажає усім залученим здобувачам сили та наснаги у їхній важливій місії!
 
Борітеся – поборете, вам Бог помогає!

 

Університет пишається: студенти ПДМУ
виявили активну громадянську позицію
З 3 березня 2022 року у Полтаві за сприяння ректора ЗВО ПДМУ, професора Вячеслава Ждана та за ініціативи Студентського парламенту ПДМУ і підтримки Громадянського штабу солідарності діють добровільні студентські загони. Метою їхньої діяльності є надання першої медичної допомоги евакуйованим людям на залізничних вокзалах та по м. Полтава у черговому режимі, медикаментами, харчуванням у межах можливого забезпечує Громадянський штаб солідарності.
За цей час учасниками добровільних студентських медичних загонів врятовано життя багатьох людей.
На адресу ректора ЗВО ПДМУ, професора Вячеслава Ждана від регіонального координатора у Полтавській області Громадянського (Республіканського) штабу солідарності О.С. Слизька надійшов лист, в якому він висловив сердечну вдячність студентам університету за виявлену активну громадянську позицію.
Університетська спільнота пишається своїми студентами і висловлює глибоку впевненість у тому, що завдяки спільним діям і активній громадянській позиції Перемога буде за Україною. Слава Україні!

 

«Студенти ПДМУ знову в епіцентрі подій»
Студентський парламент з початку тижня працює у новому волонтерському напрямку – чергові виїзди до місць масового проживання вимушено переселених громадян України. Відтепер громадяни, які зараз вимушено тимчасово проживають у школах, дитсадочках та інших закладах, зможуть отримувати кваліфікований медичний огляд, консультації та лікарські засоби.
Нове гасло прогресивного медичного студентства : «Вчимося не для себе, не для диплому, а заради людей!»

 

Естафета поколінь в дії
За умов воєнного часу особливого значення набуває взаємозв’язок поколінь. Старші передають молодшим свою любов до Вітчизни, діляться досвідом та баченням навколишнього світу, а молодші – всотують дорогоцінний досвід і продовжують спільно працювати з Наставниками…
На рахунку голови Ради ветеранів ПДМУ, майора у відставці Віктора Лєбєдєва та голови Студентського парламенту університету Олександра Мамая чимало добрих спільних справ задля полегшення долі переселенців та допомоги Територіальній обороні та ЗСУ.
Нещодавно зібраний ними комплект гуманітарної допомоги також було відправлено до населених пунктів Сумської області.
 
Разом до Перемоги! Все буде Україна!

 

Відбулось засідання Вченої ради
13 квітня 2022 року у форматі онлайн відбулось засідання Вченої ради. Його відкрив голова Вченої ради, ректор ЗВО ПДМУ, професор Вячеслав Ждан.
Першим питанням порядку денного, розглянутого Вченою радою, була доповідь проректора ЗВО ПДМУ з науково-педагогічної та виховної роботи, професора Валерія Похилька про діяльність відділу управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю щодо впровадження інноваційних напрямків національно-патріотичного виховання здобувачів вищої освіти ПДМУ у 2021-2022 році.
«В умовах роботи під час воєнного стану в Україні вся університетська спільнота виявила надзвичайно високий рівень патріотизму та готовності навчати і навчатися, лікувати, здійснювати благодійну та волонтерську роботу. Десять співробітників нині перебувають у лавах ЗСУ, воюючи з ворогом, 7 із них – науково-педагогічні працівники. Загалом, уся виховна робота і зокрема, національно-патріотичне виховання – це системна і послідовна робота усього колективу викладачів вкупі зі Студентським парламентом упродовж досить тривалого часу. Це і змістовно та ідейно насичені заходи, проведені кафедрою українознавства та гуманітарної підготовки з метою популяризації української культури серед студентів-іноземців та вивчення її багатої поетичної спадщини вітчизняними студентами, і екскурсії кураторів груп спільно зі студентами до музеїв, зокрема, народного музею ПДМУ, й виховні години та диспути, зустрічі з Героями АТО-ООС, організовані для здобувачів освіти Радою ветеранів ПДМУ і зокрема, її головою, учасником бойових дій, майором у відставці Віктором Лєбєдєвим, обговорення популярних видань на тему славного минулого українського народу…У ці важкі для усієї країни часи університет не може залишатися осторонь буремних подій: на його прапорі горять золотими літерами слова воїнів «Ми вас захищаємо, а ви – навчайтесь і лікуйте!», і для викладачів, і для студентів це стало дороговказом! З перших днів всі включилися в роботу і кожен, чим може, своєю працею наближає жадану Перемогу. Високою активністю відзначається робота Студентського парламенту та волонтерів. За це отримують щирі подяки від людей, яким допомагають, листи-подяки від командування місцевої військової частини. При цьому продовжується навчальний процес, і у ньому також з`являються нові відзнаки та ще й гарні оцінки, – розповів проректор ЗВО ПДМУ з науково-педагогічної та виховної роботи, професор Валерій Похилько.
Далі Вчена рада заслухала звіти завідувачів окремих кафедр про виконання ними умов Контрактів на посаді за 3 роки, після чого визнала їхню роботу задовільною. Були розглянуті також інші важливі поточні питання.
Завершуючи засідання Вченої ради, голова Вченої ради, ректор ЗВО ПДМУ, професор Вячеслав Ждан зосередив увагу колег на головному завданні, яке стоїть нині перед усім колективом: сконцентрувати усі свої знання, вміння та досвід на виконанні своїх обов`язків у навчальній, науковій, лікувальній і виховній діяльності, повсякчас формувати активну громадянську позицію лікаря-патріота і разом робити все належне для забезпечення Перемоги.
«Безмежна вдячність нашим українським воїнам, які боронять українську землю від ворожої навали на передовій! Ми на своєму місці будемо робити все від нас залежне, щоб бути достойними їх! Слава Україні!» – сказав він.
 
 

 
 
 
 
 
Студентський парламент ПДМУ на зв`язку: обговорюємо тристоронню зустріч
Відбулася тристороння зустріч між представниками Громадянського (Республіканського) штабу солідарності : Студентським президентом України та Головою Студентського парламенту ПДМУ Олександром Мамаєм і лідером республіканців Полтавщини Олегом Слизьком та представниками Полтавської міської ради – першим заступником міського голови – Валерієм Пархоменком, директоркою Інституту розвитку міста – Тетяною Татаріною, директором Департаменту охорони здоров’я Полтавської міської ради Сергієм Котовим і представниками незалежної міжнародної гуманітарної організації “INTERSOS”.
Були обговорені питання максимального залучення студентів Полтавського державного медичного університету до добровільних загонів з надання першої медичної допомоги, ініційованих Студентським парламентом ПДМУ та збільшення обсягів соціальної допомоги тимчасово переміщеним особам.
Усі три сторони дійшли максимальної згоди щодо питань співпраці. Додатково розглянули питання підписання тристороннього Меморандуму про співпрацю.

 

 
Голова Студентський Парламент ПДМУ Олександр Мамай ділиться враженнями
«Не люблю я писати великі пости, та за цей тиждень було багато роботи, про яку варто розповісти.
Розкажу, як з’їздив у рідні Суми…
Коли на власні очі побачив усю ту руїну, на яку перетворився мій рідний край, на очі навернулись сльози. Але під час війни ми всі повинні бути сильними й дотримуватись основ солідарності й взаємодопомоги!
Як для Студентського президента України та зокрема, координатора медичної служби Республіканський (Громадянський) штаб солідарності – Полтавська областьРеспубліканський (Громадянський) штаб солідарності, головним завданням моєї роботи є здоров‘я людей, забезпечення лікарськими засобами та якісною медичною допомогою усіх, хто потребує.
Тому разом з командою Лікарі без кордонів/Médecins Sans FrontièresЛікарі без кордонів/Médecins Sans Frontières ми привезли більше тонни життєво необхідних ліків.
Об’їздили лікарні, зустрічалися з медиками й тими, хто потребує допомоги.
Зараз відчуваю після поїздки неабияку гордість за всіх лікарів, які попри небезпеку й величезну втому виконують свою надважливу місію – рятують життя людей.
 
Перемога обов’язково буде за нами! Слава Українському Народові!

 

Студентський парламент ПДМУ діє
Студентський парламент ПДМУ передав 100 кг крупи, теплий одяг та медикаменти ветеранам праці ПДМУ.

 

Студенти ПДМУ у фокусі сьогодення
До станцій надання першої медичної допомоги, ініційованих Студентським парламентом ПДМУ та Громадянським (Республіканським) штабом солідарності, завітав телеканал «Суспільне» із проханням зняти репортаж про волонтерську медичну діяльність.
Журналісти телеканалу отримали змогу від початку до кінця зняти алгоритм першої медичної допомоги та отримали правдиві відповіді на гострі питання сьогодення.

 

 

Найголовніша цінність – це життя і здоров’я людини!
Маємо змогу забезпечити людей препаратом Еутирокс!
Громадянський (Республіканський) штаб солідарності у співпраці з Студентським парламентом ПДМУ та Кафедрою ендокринології з дитячими інфекційними хворобами надають безкоштовну допомогу ліками пацієнтам з патологіями щитоподібної залози.
Періодичний дефіцит препарату Еутирокс не є вироком. Будь-яка людина, яка має потребу в цьому препараті зможе його отримати.
Приходьте до Республіканського (Громадянського) штабу солідарності, працюємо щоденно з 9.00 до 17.00 за адресою м.Полтава, вул.Гоголя, 20 (магазин Oskar).
Ліки надали наші друзі з “Help Kharkiv” та їх партнери Nova Ukraine, за що ми щиро вдячні!
Висловлюємо також подяку колективу ендокринологічного відділення та кафедрі ендокринології з дитячими інфекційними хворобами, особисто в.о. завідувачки кафедри, к.мед.н, доц. Муравльовій Оксані Василівні.
 
Слава Українському Народові!