Глинотерапія як засіб подолання стресу

9 листопада в Полтавському державному медичному університеті відбулося арттерапевтичне заняття з глинотерапії.

Щорічно, цього дня відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Свято засноване, щоб ушанувати професіоналів та аматорів, які займаються мистецтвом, підтримують народні традиції та популяризують українську культуру. У сучасних реаліях, мистецтво відіграє надзвичайно важливу роль не тільки задля збереження української самобутності, але й для подолання стресу, депресії та страхів. Саме тому, для студентського активу Полтавського державного медичного університету було організоване арттерапевтичне заняття з глинотерапії.

Глинотерапія допомагає зняти стрес, напругу, тривогу та позбутися внутрішніх негативних моментів. Глина вчить не боятися власних помилок і демонструє, що все можна виправити або почати з початку.

Для проведення заняття була запрошена мисткиня, художниця-керамістка Діана Подрезенко-Корнієвська, яка має чималий досвід роботи з глиною та взаємодії з різними категоріями населення. Також на майстер-клас завітали проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор Валерій Похилько, голова ради ветеранів ПДМУ Віктор Лебедєв та директорка бібліотеки Ольга Боровик. Вони звернулися до присутніх із вітальним словом та наголосили на важливості арттерапії для подолання стресу.

На занятті представники студентського активу, в тому числі і Волонтерського загону “Almino” навчалися методиці ліплення листків із глини. Окрім, безпосереднього демонстрування роботи з матеріалом, майстриня розповіла про властивості глини та відповідала на питання, які виникали в процесі ліплення.

Це була тепла зустріч, зі смаком чаю, на якій присутні змогли розслабитися і поринути у світ мистецтва. На завершення, студенти та працівники бібліотеки подякували мисткині за гарний досвід та подарували пам’ятний подарунок. Після випалення роботи учасників заняття будуть представлені на виставці.

фото 1
фото 2
фото 4